
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10934
Ext.Price$0.10934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10934 | $0.10934 |
| 10 | $0.09784 | $0.97840 |
| 50 | $0.08755 | $4.37750 |
| 100 | $0.07780 | $7.78000 |
| 500 | $0.06913 | $34.56500 |
| 1000 | $0.06143 | $61.43000 |
| 3000 | $0.05459 | $163.77000 |
